TüRK.FoRuMoNLiNe.BiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güiza imzayı attı!

YazarMesaj
henry1410
Moderatör
Moderatör
henry1410

Erkek
Burç : Yengeç
İş/Hobiler : FUTBOL VOLEYBOL VE İNTERNET
Lakap : henry1410
Ruh Hali : Güiza imzayı attı! 1142xk3
Tuttuğu Takım : Güiza imzayı attı! 1447pu8

Güiza imzayı attı! Empty
MesajKonu: Güiza imzayı attı!   Güiza imzayı attı! Icon_minitimeSalı Tem. 15 2008, 18:39

Fenerbahçe'nin Real Mallorca'dan transfer ettiği La Liga gol kralı Daniel Güiza, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı! İmza töreninde konuşan Güiza, "İspanya'daki lakabım okçu. Umarım bu okçudan etkilenirsiniz" dedi!

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası'nda yapılan ve kulüp asbaşkanları Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu ve genel sekreter Vedat Olcay'ın da hazır bulunduğu törende, İspanyol futbolcu kendisini 4 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza atarken, sözlerine Türkçe "Merhaba" diyerek başladı.

Güiza'nın açıklamaları şöyle:
"Burada olmaktan çok mutluluk ve heyecan duyuyorum. Umarım sizi utandırmam. Burada başarılı olacağıma inanıyorum. İspanya'daki lakabım okçu. Umarım bu okçudan etkilenirsiniz. Bir an önce oynamaya başlamak istiyorum ve bunun için çok heyecanlıyım. Fenerbahçe dışarıdan bakıldığında da çok büyük bir kulüp. Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı oldu. Benim buraya geliş sebeplerimden biri de Fenerbahçe'yi daha ileriye taşımak"

İspanyol EFE Ajansı muhabirinin, ''Türk futbolunun en pahalı transferi ve gol kralı olarak buraya geldin. Bu durum üzerinde baskı yaratacak mı?'' şeklindeki sorusu üzerine Güiza, ''Buraya gol kralı ve en pahalı futbolcu olarak gelmek tabii ki bir baskı yaratır. Ancak ben gerekeni yapacağım, geçen sezonki gollerimi artırmaya çalışacağım. Luis Aragones ile çalışmak da benim için bir şereftir. Onunla çalışacağım için çok mutluyum'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu ise, Güiza'yı alabilmek için 1 ay mücadele ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
''Güiza İspanya'nın gol kralı. Türkiye gol kralıyla beraber Fenerbahçe'nin başarısı için mücadele edecek. Fenerbahçe tarihinde çok önemli bir transfer. İnşallah bizi utandırmayacak. İspanya Ligi'nde penaltı olmadan 27 gol atmak çok önemli. İnşallah bizde de gollerine devam edecek.''

Bu arada, imza töreni sırasında stadın önüne gelen bir grup sarı-lacivertli taraftar, tezahüratlar yaptı. İspanyol futbolcu da imza töreni sonrası dışarıda bekleyen taraftarların yanına giderek, kendilerini selamladı.

Bu arada, imza törenine katılan yönetici Ali Yıldırım ise basın mensuplarının yanına oturdu.

İspanyol futbolcunun, imza töreninden sonra kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerle birlikte Münih üzerinden Avusturya kampına gidecekleri bildirildi.

17 Ağustos 1980 doğumlu ve 1.80 metre boyundaki Daniel Gonzalez Güiza, geçen sezon formasını giydiği Real Mallorca'da 27 gol atarak, İspanya Ligi'nde ''Gol Kralı'' unvanını alırken, Euro 2008'de şampiyonluğu kazanan İspanya Milli Takımı'nda da 2 gole imza koydu.

İmza töreninin ardından 14 numaralı sarı-lacivertli formayla Şükrü Saracoğlu Stadı'na inen ve burada basın mensuplarına poz veren Daniel Güiza, klasikleşmiş gol sevincini sergiledi.
http://ceponline.yetkinforum.org/forum.htm

Güiza imzayı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-