TüRK.FoRuMoNLiNe.BiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız"

YazarMesaj
polat_ketur
Moderatör
Moderatör
polat_ketur

Erkek
Burç : Boğa
İş/Hobiler : İnternet Futbol
Lakap : Lyon_de France
Ruh Hali : Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız" 1124xk2
Tuttuğu Takım : Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız" 1447pu8

Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız" Empty
MesajKonu: Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız"   Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız" Icon_minitimePtsi Tem. 21 2008, 20:33

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Ayhan Akman, Almanya Kampı sırasında GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Hem Galatasaray’da, hem milli takımda geçtiğimiz sezon iyi bir dönem geçirdiklerini vurgulayan Ayhan Akman, “Biliyorsunuz biz bu sene direkt milli takımın kampına katıldığımız için çok fazla tatil yapamadık. Milli takımdan sonra 12-13 günlük bir tatilimiz vardı. Şampiyonluk kutlamalarına da katılamadık, çünkü sezonun son maçının ertesi günü milli takıma katıldık. İşin açıkçası sevincimizi doya doya yaşayamadık. Ama olsun daha önce o mutluluğu yaşamıştık. Bizim için güzel bir sezon geçti. İki kutlamayı beraber yaptık. Hem güzel bir sezon; takımımızla birlikte gösterdiğimiz başarı ve milli takımla Avrupa şampiyonasında gösterdiğimiz performans… Bir futbolcunun ulaşmak isteyeceği noktalar. Biz de Allah’a şükürler olsun bunu yaşadık” diye konuştu.

Ayhan Akman, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen senenin başına dönersek ben sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştım. Hakikaten iyi bir performans ortaya koyuyordum. Ama ne yazık ki ameliyattan sonra, beklenmedik bir şekilde tedavi uzadı ve 2 ay gibi bir süre verildi. Fakat yaklaşık 3,5-4 aya kadar uzadı bu süre. Bü yüzden ben gerçekten çok zor günler yaşadım. Bir an önce oynamak istiyordum ve söylenen zaman da ilerleyince hakikaten zor bir dönem geçiriyor insan. Sonra ligin son 6-7 haftasında forma şansı buldum ve sezonun iyi bir şekilde bitirerek şampiyonluğu aldık. Sonrasında bildiniz gibi milli takıma gittik ve iyi bir performans ortaya koyduk takım halinde, ben de son maçta forma şansı bulabildim ve onu da iyi değerlendirdim. Orada finalde oynayabilirdik çünkü Almanya’ya karşı çok iyi oynadık ama sonuçta elendik. Türk Futbolunu orada en iyi şekilde temsil ettik diye düşünüyorum. Özellikle Galatasaraylı futbolcular olarak da biz hakikaten verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdik. O yüzden gayet güzel bir sezon yaşadık diyebiliriz.

Linderoth ve kendi sakatlığını ardından Mehmet Topal'ın performansı ile ilgili olaraksa Ayhan, “Mehmet Topal, Tobias’ın ve benim sakatlığımdan sonra gerçekten o mevkiiyi iyi doldurdu. Verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdi. Onun da şampiyonlukta çok büyük bir payı var. Milli takımda da göstermiş olduğu bir performans var. Bence gerçekten iyi bir sezon yaşadı. Öyle düşünüyorum. Çok mutluyum çünkü çok iyi ve çok karakterli bir çocuk. Mehmet’ten o performansı beklemeyenler olabilirdi ama biz onun futbol kariyerinin çok iyi gelişeceğini biliyorduk. Zaten yetenekleriyle bize bunu hep ispat ediyordu. Ben onun adına çok mutluyum gerçekten” şeklinde konuştu.

Kazanılan şampiyonlukta takım içindeki arkadaşlığını çok önemli olduğunu belirten Ayhan, “Galatasaray’ımızın yapısından-geleneğinde gelen bir şey var ve biz de onu en iyi şekilde koruyoruz. Küçüklerimize ağabeylik yapıyoruz. Küçüklerin ve bizlerin birbirimize gösterdiğimiz saygı gerçekten en üst düzeyde. Zaten ortaya koyduğumuz futbolda bunun bir göstergesi diye düşünüyorum. Bütün zorluklara rağmen çok önemli bir şampiyonluk elde ettik. Bunda arkadaşlığın da payı çok büyük diye düşünüyorum” dedi.

Ayhan Akman, önümüzdeki sezonu ise şu şekilde değerlendirdi: “İşler hiçbir zaman kolay olmaz. Futbolda her senenin, her dönemin kendine göre zorlukları vardır. Bu senenin de tabi zorlukları olacak. Bu sene futbolcu kalitesi olarak daha da yükselmiş olabiliriz. Çünkü geçen sene yeni gelen oyuncular buldukları şansları çok iyi değerlendirdiler ve şampiyonluk yaşadılar. Yeni gelen transferlerimiz var ve inşallah hedeflerimize ulaşacağız. Orta sahamıza baktığımızda hakikaten kaliteli oyuncular var. Sayı olarak da çok kişiyiz. O yüzden tabiî ki mücadele vereceğiz. Burada hocamız görevini en iyi yapacak oyuncuya zaten formayı verecektir. Bu da takımımızın başarısı için iyi bir şey. Hangimiz forma şansı bulursak Galatasaray’ın başarısı için ter dökeceğiz. Takıma yeni katılan arkadaşlarımızla henüz tanıştık.Tabi ki daha yakından tanıyacağız birbirimizi.Galatasaray’da değişik bir yapı vardır. Galatasaray öyle bir kulüp ki, yeni geleni hemen bünyesine alıyor ve onu en iyi şekilde ortaya çıkarıyor. Yeni gelen oyuncuların bir uyum süreci tabiî ki olacak ve onlar da zorlanabilecekler. Biz bunları en iyi şekilde aşacağız. Onlara da yardımcı olacağız. Bence güzel bir sezon bizleri bekliyor.”

Teknik kadronun içinde Ümit Davalı’nın olmasının takım için büyük avantaj olduğunu dile getiren Ayhan, “Ümit’le biz beraber de oynadık. Şimdi hocamız da oldu. Bizim neler yaşayabileceğimizi, neler düşüneceğimizi anlıyor. Galatasaray’ı çok iyi tanıyan biri olduğu için iyi oldu. Onun da avantajı var, kulübün içini, camiayı çok iyi biliyor. O yüzden hem onun açısından, hem bizim açımızdan bu iyi oldu. İnşallah, onun da katkılarıyla Galatasaray hedeflerine ulaşır” dedi.

Ayhan, Şampiyonlar Ligi ile ilgili olaraksa, “Şampiyonlar liginde daha önce çeyrek final oynadık. Hedef ne diye sorarsanız, çeyrek finali geçmek diyebilirim. Çünkü o hedefi yakalamışsınız ve onun üstüne çıkmak zorundasınız. Her zaman maç maç düşünmek gerekiyor… Tabiî ki hedeflerinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Maçlara konsantre olurken, hedeflerinizi düşünmeniz lazım. Önce guruba katılmamız ve sonra guruptan çıkmak ve inşallah çeyrek final ve daha sonrası bizi mutlu edebilecek şeyler… Türk futbolunu, Avrupa Şampiyonası’nda çok iyi tanıttıktan sonra beklentiler arttı ve bu bizim üzerimizde ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Biz neler yapabileceğimizi bir kere daha gösterdik ve futbolcu kalitesi olarak da onlardan hiç aşağı olmadığımızı zaten ispat ettik. O yüzden biz elimizden geleni yapıp Şampiyonlar Ligi’nde de Galatasaray’ı en iyi yerlere çıkarmamız lazım” diye konuştu.

Kewell transferini de değerlendiren Ayhan yeni takım arkadaşı için şunları söyledi: “Kewell, Liverpool’da ve Leeds United’da oynamış başarılı bir futbolcu. Avustralya Milli takımında defalarca oynamış bir futbolcu. Kendini Avrupa’ya ispat etmiş bir isim. O anlamda takıma çok şeyler katacağını düşünüyorum. Kariyer olarak da, duruş olarak da çok şeyler katabilir. İlk izlenimim çok pozitif bir arkadaş. İnşallah çok şeyler katar bize… Bizim de iyi futbolculara ihtiyacımız var. Galatasaray’ın da beklentileri en üst seviyelerdir. İnşallah o beklentilere cevap verir. Ben vereceğini düşünüyorum.”

Ayhan Akman, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim amacımız sakatsız bir şekilde sezonu tamamlayabilmektir. Her futbolcu sakatlıklarla zaman zaman karşılaşır. Biz geçen sene ne yazık ki sakatlıklarla çok karşılaştık. .İnşallah bu sene yaşamayız. Geçen sezon az oynadığımız için futbola açız. Sezon bitişinden beri uzun zaman oldu ve oynamıyoruz. Ali Sami Yen’e dönüşümüz de güzel olur. Galatasaray taraftarının hedefleri de çok büyük ve bizden beklentileri de öyle. İnşallah onların tüm beklentilerine karşılık veririz. Kişisel hedefim sakatlıksız bir sezon geçirmek ve kendi form düzeyimi yakalamak. Önümüzde 1 ay gibi bir süre var ve bu dönem içersinde en iyi şekilde hazırlanmak ve görev verildiğinde en iyisini ortaya koymak hedefimdir. Artık 35 yaşları futbolcu için fazla abartılı yaşlar değildir. Avrupa’da da böyle… Türkiye’de de yavaş yavaş 37-38’lere kadar arkadaşlarımız oynamaya başladı. Şu an 31 yaşındayım ve tabiî ki sakatlık olmazsa, Allah sakatlık vermezse oynamayı düşünüyorum. İnşallah bu sene taraftarların isteklerini karşılayacağız. Onlar bizi desteklemeye devam etsinler”.
http://turk.realbb.net/

Ayhan Akman"Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Berzerker-"World Of Lies" (2005)